جعبه خرما همواره یکی از موارد مهم در مقوله نگهداری ، فروش و صادرات خرما میباشد.امروزه نسبت به گذشته باغداران و صادرکنندگان فعال در زمینه رطب و خرما اهمیت بیشتر به بسته بندی خود میدهند تا بتوانند در بازار داخل و خارج از کشور توان رقابتی بالاتری داشته باشند.

جعبه خرما بسته به هزینه تمام شده و کیفیت مقوا و شکل هندسی آن اقسام مختلفی دارند که سعی داریم در این مقاله به تشریح آن بپردازیم.

جعبه خرما مضافتی بم

این نوع از خرما دارای شیره میباشد جزو خرماهای مرطوب به حساب می آید.این خرما در نخیلات بم به عمل آمده و دارای طعم بسیار شیرین و مطلوبی میباشد.

جنس جعبه های خرما

این نوع جعبه از دو قسمت کفی و درب تشکیل شده است که عموما به صورت مجزا از هم میباشند و زیره جعبه از جنس کارتن سه لا بوده و عموما بدون چاپ استفاده میگردد.درب جعبه عموما از جنس مقوا 250 الی 350 میباشد.بر روی مقوای درب جعبه مشخصات برند خرما و اطلاعات غذایی و مجوز های اخذ شده و ویژگی ها و نوع خرما ذکر میشود که بنا بر سلیقه مشتری طراحی و چاپ میگردد.

جعبه خرما مضافتی

جعبه خرما مضافتی عموما بصورت 600 گرمی 700 گرمی و 800 گرمی طراحی میگردد و شرکت پرنیان پک با بهره گیری از ماشین آلات تمام اتومات توانایی تولید از تیراژ های کم تا بالا را دارا میباشد.

بر روی درب این نوع جعبه ها امکان انجام خدمات پس از چاپی همچون برجسته ، یو وی ، ورنی و سلفن ، پنجره وجود دارد.

جعبه خرمای بم

جعبه های مضافتی عمدتا به صورت مکعب مستطیل تولید میشود ولی شرکت پرنیان پک مدل های دیگری از این جعبه را تولید میکند که در ادامه به معرفی انواع آن میپردازیم.

جعبه خرما شش ضلعیجعبه شش ضلعی خرما

جعبه خرمای پنجره دارجعبه خرمای پنجره دار

جعبه خرمای کرافتجعبه خرما کرافت