جعبه خرما همواره یکی از موارد مهم در مقوله نگهداری ، فروش و صادرات خرما میباشد.امروزه نسبت به گذشته باغداران و صادرکنندگان فعال در زمینه رطب و خرما اهمیت بیشتر به بسته بندی خود میدهند تا بتوانند در بازار داخل و خارج از کشور توان رقابتی بالاتری داشته باشند.بسته بندی مناسب در درجه اول باعث ایجاد شوق خرید در مشتری می شود و پس از خرید باعث رضایت مشتری و خریدهای مجدد در آینده میگردد.

جعبه خرما بسته به هزینه تمام شده و کیفیت مقوا و شکل هندسی آن اقسام مختلفی دارند که سعی داریم در این مقاله به تشریح آن بپردازیم.

جعبه خرما مضافتی بم

این نوع از خرما دارای شیره میباشد و جزو خرماهای مرطوب به حساب می آید و دارای طعم بسیار شیرین و مطلوبی بوده و در نخیلات بم به عمل می آید.

برای بسته بندی این نوع خرما از جعبه های 400 الی 2 کیلویی استفاده می شود که در مدل های مختلفی تولید می شوند.

جعبه درب و زیره ( زیره رویه جدا )

در این مدل جعبه درب از زیره آن جدا می باشد و به هم متصل نیستند و همچنین جنس درب با زیره متفاوت می باشد.

ضخامت ( گرماژ ) ورق درب جعبه از ضخامت زیره جعبه کمتر می باشد که این گرماژ بسته به درخواست مشتری و هزینه جعبه قابل تغییر می باشد.

درب جعبه عموما از جنس مقوا 250 الی 350 میباشد و بر روی مقوای درب جعبه مشخصات برند خرما و اطلاعات غذایی و مجوز های اخذ شده و ویژگی ها و نوع خرما ذکر میشود که بنا بر سلیقه مشتری طراحی و چاپ میگردد.

 

 
زیره جعبه از جنس کارتن سه لایه تولید میشود که عموما داخل جعبه از جنس کرافت ( قهوه ای ) و بیرون جعبه از جنس سفید تحریر می باشد.

سپس جعبه های کوچک را درون یک کارتن خرما بزرگتر که به کارتن مادر خرما معروف است قرار می دهند که عموما بصورت 12 عددی بسته بندی می شوند.

 

جعبه خرما زیره رویه مضافتی عموما بصورت 600 ، 700 و 800 گرمی طراحی میگردد و شرکت پرنیان پک با بهره گیری از ماشین آلات تمام اتومات توانایی تولید از تیراژ های کم تا بالا را دارا میباشد.

بر روی درب این نوع جعبه ها امکان انجام خدمات پس از چاپی همچون برجسته ، یو وی ، ورنی ، سلفن وپنجره وجود دارد.

جعبه های مضافتی عمدتا به صورت مکعب مستطیل تولید میشود ولی شرکت پرنیان پک مدل های دیگری از این جعبه را تولید میکند که در ادامه به معرفی انواع آن میپردازیم.

جعبه کیبوردی

این مدل جعبه بصورت یک تکه می باشد و درب و زیره به هم متصل می باشند عموما این مدل جعبه بصورت لمینیتی تولید می شود

جعبه پنجره دار

همه این جعبه ها بصورت پنجره دار قابل تولید می باشند که شکل و اندازه آن مطابق با سفارش و خواسته مشتری طراحی می شود.

بر روی پنجره هم میتوان از سلفن استفاده کرد و هم طلق با ضخامت های مختلف.

5/5 (1 نظر)