جعبه نبات به منظور بسته بندی کردن انواع نبات برای عرضه آن به بازار کاربرد دارد که امروزه ما با تنوع بالایی آن را در بازار مشاهده می کنیم. البته نبات جزو آن دسته از محصولات غذایی است که اغلب به صورت فله در بازار به چشم میخورد. اما استقبال مردم از نبات های بسته بندی شده به مراتب بیشتر از نبات هایی است که به صورت فله در بازار یافت می شوند. 

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید چه عواملی، سبب استقبال بالای مردم از نبات های جعبه ای و بسته بندی شده نسبت به نبات های فله شده است. در ادامه به بررسی دقیق تر هر یک از عولمل میپردازیم :

ضرورت استفاده از جعبه نبات

صاحبان کسب کارهای موفق چه در زمینه تولید و چه در زمینه فروش  و عرضه به بازارهای داخلی و بین المللی، پی به این امر برده اند که یکی از رازهای مهم موفقیت، استفاده از بسته بندی ایده‌ال و به روز است. در واقع یک ارتباط کاملا مستقیم و ناگسستنی بین جعبه بسته بندی و رونق مناسب، در تمامی زمینه ها وجود دارد. 

در گذشته بسته بندی مواد غذایی مخصوصا  خشکبار چندان مورد توجه قرار نداشت و مردم نیز عادت داشتند نیازهای خود را با خریدهای فاقد بسته بندی مرتفع می ساختند. 

اما امروزه شرایط به طور کلی تغییر کرده و نگاه مردم به محصولات غذایی که دارای بسته بندی هستند خاص و ویژه شده  است. زیرا این عامل  ارتباط تنگاتنگی با سلامتی آن ها داشته و به نحوی مصرف کنندگان را ترغیب می کند جهت حفظ سلامتی خود توجه ویژه ای بر روی مواد غذایی بسته شده داشته باشند. 

نبات یکی از مواد غذای پر مصرف در کشور ما بوده که استفاده از آن  برای مقابله با غلبه سردی بر بدن بسیار رایج است. در گذشته این محصول  اغلب  به شکل فله در بازار یافت می شد. اما امروزه  با پی بردن مردم به رابطه مواد غذایی بسته بندی شده با سلامتی آن  ها، بیشتر توجه ها به شکل بسته بندی شده آن معطوف شده  است. مخصوصا با شیوع اپیدمی کرونا طی دو سال اخیر توجه به مواد غذایی بسته بندی شده بسیار خاص تر شده است .  

زیرا نبات جزو آن دسته از مواد غذایی هست که قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن را نداشته و تنها راه کسب اطمینان از بهداشت آن خرید به صورت بسته بندی شده می باشد.

انواع جعبه نبات

جعبه نبات دارای انواع و اقسام متعددی است که متقاضیان خرید بر حسب نوع بسته بندی و به همین تولیدکنندگان این محصول، قادر هستند، متناسب با سلیقه خود تولیدات ‌شان را با تنوع بسته بندی ایده‌ال روانه بازار کنند. در ادامه مطلب ما علاوه بر معرفی انواع جعبه های نبات، جهت کمک به سهولت تصمیم گیری متقاضیان خرید، توضیحاتی را نیز در باره هر کدام از آنها ارايه خواهیم داد.

به طور کلی جهت دسته بندی انواع جعبه به معیارهای مختلفی نظیر نوع طراحی و متریال به کار رفته جهت تولید آن توجه می شود. طبق معیارهای ذکر شده انواع جعبه نبات شامل  موارد زیر است.

 جعبه نبات کشویی

جعبه کشویی که به جعبه کبریت نیز خوانده می شود، مشابه جعبه کبریت بوده منتهی ابعاد و اندازه آن بزرگتر است. این نوع جعبه نسبت به جعبه های بسته بندی عادی قیمتی بالاتری دارند. زیرا به دلیل قرار گرفتن دو جعبه در داخل یکدیگر، نیاز به مواد اولیه بیشتری دارند. این مدل جعبه بسته بندی اغلب مورد پسند آن دسته از تولید کنندگانی است که تمایل دارند روی مقوای ایندربرد چاپی با کیفیت بالا بزنند.
جعبه کشویی نبات
جعبه نبات کشویی زیبا

 جعبه نبات دو تیکه

جعبه دو تیکه نیز در اصطلاح با لقب های مختلفی نظیر درب جدا، تلسکوپی و درب و زیره خوانده می شود. این نوع جعبه مشابه جعبه دونات بوده و به طور کلی درب از کفی جعبه جدا است و بر روی آن قرار می گیرد.
جعبه نبات
جعبه نبات درب جدا

جعبه نبات درب از بالا

جعبه نبات درب از بالا، یکی دیگر موارد رایج برای بسته بندی نبات جهت عرضه آن به بازار می باشد. این نوع جعبه بسته بندی به نحوی طراحی می شود که درب جعبه متصل به آن بوده و از قسمت بالایی آن قابلیت باز و بسته شدن، دارد.
جعبه نبات دو تکه
جعبه نبات درب بالا

جعبه نبات پنجره دار

جعبه نبات پنجره دار یکی از بهترین اشکال بسته بندی نبات بوده و همواره مورد توجه تولید کنندگان نبات قرار دارد. ریشه استقبال خوب، تولید کنندگان از جعبه نبات پنجره دار در استقبال بالا مردم از این سبک بسته بندی است. 

مردم هنگام خرید محصولات بسته بندی شده، اغلب به توضیحاتی که در رابطه با آن بر روی جعبه و پاکت بسته بندی درج می شود توجه دارند. زیرا به دلیل بسته بندی بودن کالا امکان مشاهده  و چک کردن کیفیت محتویات داخل بسته را ندارند.  

جعبه های بسته بندی پنجره دار نبات این محدودیت را از پیش پای مصرف کنندگان برداشته و به آن ها این امکان را می دهد که علاوه بر اطمینان از بهداشت  نبات، سایر مشخصات آن را نیز چک کنند. 

به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که جعبه های بسته بندی پنجره دار نبات جزو بهترین های جعبه نبات به شمار می رود. زیرا هم به خریداران کمک می کند خرید با کیفیت تر و مناسب تری داشته باشند و هم به تولیدکنندگان و فروشندگان کمک می  کند به بازار ایده‌ال و دلخواه خود دست یابند.

مناسب ترین نوع مقوا جهت چاپ، مقوای ایندربرد است .

جعبه نبات کیهان
جعبه نبات اعلا
جعبه نبات مشهد

جعبه نبات صادراتی  

کشور ما بزرگترین تولید کننده نبات در دنیا بوده و حتی به جرات می توان گفت که درصد بالایی از نبات مورد نیاز بازارهای جهانی در کشور ما تولید می گردد. اما متاسفانه به دلیل عدم استفاده از بسته بندهای مناسب، پس از آن که این محصول  از کشور خارج میگردد، از نو دوباره بسته بندی می شود.  منتهی در بسته بندی های صورت گرفته در خارج از کشور دیگر نامی از ایران بر روی بسته بندی آن قید نمی شود. به عبارت دیگر محصول با کیفیت ایرانی با نام و برند تجاری سایر کشورها به بازار مصرف جهانی عرضه می گردد. به این ترتیب سهم کشور ما از سود صادرات این محصول یک رقم بسیار ناچیزی نسبت به آن کشوری که در آن، بسته بندی استاندارد روی محصول صورت گرفته است؛ می شود.    با توجه به موارد ذکر شده، می توان نتیجه گرفت که یکی از مهمترین اصول صادرات نبات به خارج از کشور استفاده از جعبه های بسته بندی مناسب و به روز است. در واقع تاجران بین المللی که در این عرصه در حال فعالیت هستند، باید به اهمیت این موضوع بسیار مهم در کسب و کار خود اهمیت بدهند. 
جعبه صادراتی نبات
0/5 (0 نظر)