جعبه پیتزا یکی از انواع پر کاربرد بسته بندی فست فود می باشد که جهت حمل و دلیوری پیتزا درب منزل مشتری مورد استفاده قرار می گیرد

چاپ جعبه پیتزا در سایز ها مختلف و مدل های متنوع ، متناسب با نیاز مشتری انجام می شود و عموما از جنس مقوای دوبلکس بهداشتی و مقوای جعبه پیتزا ای فلوت (e-flot) می باشد.

قیمت ارزان و استحکام بالا و گرم نگاه داشتن پیتزا یکی از مهمترین عوامل در طراحی جعبه پیتزا میباشد.

جعبه پیتزا خام و چاپ شده همواره باید از مقوای دارای پروانه بهداشتی و سیب سلامت تولید و عرضه شود.

همانطور که همه ما می دانیم ارائه خدمات با کیفیت به مشتری از جمله مواردی است که نقش بسیار مهمی در رونق کسب و کار ما دارد. جعبه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ارتباط مستقیمی با انجام درخواست مشتری با کیفیت بالا دارد. بنابراین برای آن که پیتزای سفارش داده شده از جانب مشتری با همان کیفیت اولیه به او برسد، علاوه بر توجه به کیفیت خود پیتزا، باید به کیفیت جعبه پیتزا نیز دقت شود. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید، که در کنار رونق کسب و کار خود به رضایت مشتریان نیز اهمیت می دهید، لطفا تا انتهای مطالب با ما بمانید، تا علاوه بر دریافت اطلاعات فنی انواع جعبه پیتزا، با شرایط خرید جعبه مشتری پسند نیز آشنا شوید.

فهرست مطالب

جنس جعبه پیتزا

جعبه پیتزا با جنس های مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند در ادامه در مورد هر کدام توضیح می دهیم.

جعبه پیتزا ایفلوت (E Flute)

جعبه پیتزا ایفلوت از جنس ورق سه لا تولید میشود که دارای نشانه استاندارد و سیب سلامت میباشد و قابلیت تولید در همه سایز ها به ویژه سایز های بزرگ و خارج از عرف را دارد

بنابراین شما هیچ گونه محدودیتی از نظر اندازه و طرح مورد نظر خود جهت سفارش این نوع جعبه پیتزا ندارید. حتی می تواند مطابق با درخواست مشتریان خود، از ما بخواهید تا جعبه مورد نظر شما را چاپ کنیم.

به طور کلی این نوع جنس از استحکام بالایی برخوردار است ولی امکان چاپ افست بصورت مستقیم بر روی آن وجود ندارد و عموما بصورت چاپ تک رنگ یا دو رنگ و گاهی بصورت لمینتی تولید و عرضه میگردد.

همچنین لازم به یاد آوری است که جعبه ایفلوت قیمت بالاتری نسبت به سایر جنس ها دارد و به طور کلی چاپ های لمینیتی تمام رنگی نسبت به چاپ های تک رنگ و دو رنگ قیمت بالاتری دارند.

بنابراین اگر شما درصدد خرید جعبه‌ هایی با قیمت مقرون به صرفه ترین هستید، در ادامه مطالب گزینه های اقتصادی تر را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

اما اگر مشتریان شما خاص بوده و قصد دارید انواع پیتزا را با بسته بندی مجلل تری به آن ها ارائه دهید قطعا این گزینه ایده آل تر از بقیه می باشد

مقوای دوبلکس بهداشتی

جعبه با مقوای بهداشتی ارزانترین نوع جعبه میباشد که از مقوای 450 الی 550 گرم تولید میشود و همچنین، همانند سایر متریال های مورد استفاده برای تولید جعبه های موارد غذایی دارای مهر استاندارد و سیب سلامت میباشد.

این جنس قابلیت چاپ مستقیم افست تا 4 رنگ را دارد و از نظر چاپ نیز کیفیت بالایی دارد و برای تیراژ های بالا قیمتی مقرون به صرفه نسبت به سایر انواع جنس ها دارد.

به این ترتیب این نوع جعبه بسته بندی، اقتصادی تر بوده و جهت ارائه خدمات با کیفیت بالا اما قیمت مناسب، پیشنهاد خوبی می باشد.

چاپ جعبه پیتزا

برای چاپ جعبه بسته پیتزا به لطف پیشرفت علم تکنولوژی روش های متعددی وجود دارد که به تولید کنندگان جعبه های بسته بندی کمک می کند، شرایط بهتری برای جلب رضایت مشتری داشته باشند. به طور کلی در حال حاضر روش های رایج چاپ جعبه های بسته بندی مواد غذایی نظیر پیتزا شامل موارد زیر است.

چاپ افست

همانطور که گفتیم؛ برای چاپ جعبه های پیتزا، روش های متنوعی وجود دارد، اما ما تلاش کرده ایم که بهترین روش را که همان روش افست است انتخاب کنیم.

زیرا در این نوع چاپ جزئیات با دقت تمام و بصورت تک رنگ تا چهار رنگ ترکیبی چاپ میشود و امروزه بیشتر از این نوع چاپ استفاده میشود

سیلک یا شابلونی

جهت تولید جعبه پیتزا روش دیگر چاپ سیلک یا شابلونی می باشد  در این نوع چاپ جزئیات با دقت کمتر و بصورت تک رنگ یا 2 رنگ مجزا چاپ می شود و در اکثر موارد چاپ فقط بر روی درب جعبه انجام می شود و نسبت به چاپ افست از کیفیت به مراتب کمتری برخوردار است.

شکل و اندازه جعبه های پیتزا

جعبه های پیتزا در اشکال و اندازه های مختلفی تولید میشوند این محصول در مدل مربعی ، شش ضلعی ، هشت ضلعی ، دو تکه ، مثلثی ، اسلایسی ، پیده ، قیفی ، پنجره ای
و هر کدام از مدل ها را در ابعاد پیکو ، مینی ، تک نفره ، دو نفره ، خانواده ،ایتالیایی تولید میگردد.

در ادامه مطالب در رابطه با ویژگی های هر کدام از موارد ذکر شده بیشتر توضیح خواهیم داد.

مربعی (معمولی)

این شکل از جعبه پیتزا متداول ترین و پر کاربردترین و پر فروشترین جعبه ها میباشد.جعبه های معمولی بصورت یک تکه (در به زیره جعبه متصل میباشد ) تولید میگردد.

این جعبه ها در ابعاد مختلف پیکو ، مینی ، یکنفره ، دونفره ، خانواده ، ایتالیایی و سایز های سفارشی قابل تولید میباشد.

بر روی این نوع جعبه ها چاپ بصورت افست و سیلک قابل انجام میباشد.

شش ضلعی

مدل شش ضلعی نسبت به مدل معمولی تفاوت هایی دارد که به آن ها اشاره میکنیم:

قیمت مناسب تر

به علت صرفه جویی در مقوای مصرفی قیمت این مدل نسبت به مدل معمولی پایینتر می باشد.

استحکام بالاتر

در این مدل درب و زیره جعبه هر دو در قسمت جلویی دوبل می شوند و این امر باعث میشود جعبه استحکام بالاتری داشته باشد

طراحی جذاب تر

یه دلیل شکل خاص جعبه می توان از طرح های منحصر به فرد برای چاپ این مدل استفاده کرد.

هشت ضلعی

مدل هشت ضلعی یکی از مدل های جدید شرکت پرنیان پک میباشد که نسبت مدل های دیگر از جذابیت بیشتری برخوردار است

این نوع جعبه پیتزا بصورت دو تکه (زیره و رویه جدا) تولید میگردد و قابلیت چاپ تک رنگ تا چهار رنگ را دارد.

این جعبه در انواع سایز های عمومی و اختصاصی قابل تولید میباشد به این ترتیب شما می توانید با انتخاب این مدل، سبک بسته بندی محصول خود را تغییر داده و جذاب تر و متنوع تر کنید.

مربعی دو تکه

مدل مربعی دو تکه همانند مدل هشت ضلعی بصورت دوتکه و زیره رویه تولید میشود.

درب و کف جعبه قابلیت چاپ دارد و امکان استفاده بصورت داخل سالن و بیرون بر را دارد.

این مدل هم امکان تولید در ابعاد مختلف عمومی و اختصاصی را دارد.

مثلثی

جعبه مثلثی بصورت نثلثی و یک تکه تولید میشود

این نوع جعبه قابلیت چاپ تا چهار رنگ افست و امکان تولید در ابعاد عمومی و اختصاصی را داراست.

جعبه پیتزا مثلثی سفید
جعبه پیتزا مثلثی چاپ قرمز

اسلایسی

مدل اسلایسی بصورت شش یا هشت تکه تولید میشود و هر اسلایس از پیتزا درون یک جعبه قرار میگیرد

این نوع باکس عمدتا برای پیتزا های سایز بزرگ و سفارشی استفاده میشود.

جعبه پیتزا اسلایس
جعبه پیتزا اسلایسی مثلثی مشکی

پیده

پیده یکی از غذاهای کشور ترکیه می باشد که به علت شباهت زیاد به پیتزا به پیتزا پیده نامیده می شود. این نوع پیتزا دارای شکل خاصی بوده و عموما به صورت قایقی شکل تهیه می شود و طول آن بسته به انتخاب فست فود و سفارش مشتری متفاوت می باشد. بنابراین جعبه بسته بندی این نوع پیتزا به دلیل ویژگی های ظاهری منحصر به فردی که دارد، باید خاص تولید گردد.

مجموعه پرنیان پک به این امر نیز توجه کرده و جعبه مخصوص این نوع پیتزا را که هم به صورت دو تکه و هم یک تکه قابلیت تولید دارد، تولید و عرضه می کند

جعبه پیتزا پیده کرافت چاپ فیروزه ای
جعبه پیتزا پیده چاپ زرد

قیفی

پیتزا قیفی هم یکی از انواع کمتر متداول پیتزا میباشد که نان آن به شکل قیف میباشد و مواد پیتزا در داخل آن ریخته میشود.

جعبه این نوع پیتزا به صورت هرمی شکل مشابه جعبه سیب زمینی میباشد.

اگر درخواست پخت این سبک و شکل پیتزا دارید و یا برنامه پخت آن را دارید، نگران بسته بندی آن نباشید. زیرا مجموعه پرنیان پک، تولید جعبه بسته بندی مخصوص این مدل پیتزا را نیز در لیست محصولات خود دارد. بنابراین هر زمان که اراده کنید می توانید با ما ارتباط گرفته و این نوع بسته بندی را سفارش دهید.

پنجره ای

پیتزا پنجره ای یکی از پیتزا های متداول میباشد که در سایزهای مختلفی تولید میشود

این نوع پیتزا عموما بصورت مستطیلی یا مربعی میباشد و باکس آن را میتوان بصورت یک تکه یا دوتکه (زیر و رویه) تولید کرد.

جعبه پیتزا پیده چاپ قرمز
جعبه پیتزا پیده کرافت چاپ مشکی

مراحل انتخاب صحیح جعبه جهت سفارش

جهت خرید و‌ ثبت سفارش انواع و اقسام جعبه پیتزا از مجموعه پرنیان پک، لازم است که شما هموطنان عزیز مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید.

1.مشخص کردن نوع پیتزا

انواع پیتزا همانطور که در بالا اشاره شد به چند دسته کلی پیتزا ایتالیایی،آمریکایی،پنجره ای،قیفی،پیده و … دسته بندی میشوند که هر کدام از آن ها مدل های خاص خود را دارند. بنابراین جهت انجام درست فرایند ثبت سفارش، شما هموطن عزیز در اولین گام باید نوع پیتزا را مشخص کنید، تا خدایی نکرده سفارش شما با اخلال مواجه نگردید.

2.مشخص کردن سایز و اندازه جعبه

تعیین سایز و اندازه جعبه؛ دومین اقدامی است که برای پیمودن صحیح فرایند ثبت شما باید سپری کنید

پیتزا های گرد عموما در ابعاد پیکو،مینی،یکنفره،دونفره،خانواده،ایتالیایی و ابعاد اختصاصی تولید میشود از این جهت برای انتخاب و سفارش صحیح باید سایز دقیق پیتزا خود را مشخص کنید تا ما نیز متناسب با آن به سفارش شما ترتیب اثر دهیم.

3.انتخاب نوع مقوا

همانطور که اشاره شد جعبه پیتزا عموما از دو نوع ای فلوت و مقوای بهداشتی تولید میشود.

4.انتخاب نوع چاپ

جعبه های پیتزا با دو نوع چاپ افست و شابلونی تولید میشود.چاپ افست قابلیت چاپ تا 4 رنگ و با کیفیت بالا را دارا میباشد.

اما در چاپ شابلونی یا همان سیلک نهایت تا دو رنگ مجزا را میتوان چاپ کرد و از کیفیت چاپ پایینتری نسبت به افست برخوردار میباشد.

به همین دلیل چاپ افست نسبت به چاپ شابلونی هزینه بیشتری دارد. شما عزیزان می توانید متناسب با میزان بودجه و سطح کیفی کار خود موردی را که مناسب تر ترجیح می دهید سفارش دهید.

5/5 (3 نظر)

7 دیدگاه

 1. hemad گفت:

  جعبه پنجره ای قیمتش چنده؟

 2. raha گفت:

  سلام،جعبه پیتزا اسلایسی دو رنگ چه قیمت؟

 3. مجید گفت:

  سلام جعبه پیتزا ایفلوت با چاپ هم تولید دارید؟

 4. ناشناس گفت:

  سلام من جعبه پیتزا دونفره با چاپ خودم میخواستم چطور میتونم سفارش بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.